08-9340289
טיפים לבחירת צבע פרקט | פרקטים


טיפים לבחירת צבע הפרקט

ההיצע הרב כיום בעולם הפרקטים גורם להרבה לקוחות לפעמים ללכת לאיבוד בין מגוון הצבעים באולמות התצוגה שלנו. לא מעט נשאלת השאלה איזה צבע כדאי לבחור או – איך להתאים את צבע הפרקט לרהיטים ולשאר העיצוב בבית?  וכו'

לשם כך מצאנו לנכון לרשום מספר טיפים חיוניים שיוכלו לעזור לכם להתאים את צבע הפרקט לחדר הקיים, או החדר החדש בו אתם מעוניינים לשים את הפרקט:
ראשית: נגדיר איזו מטרה ברצוננו להשיג (מלבד העובדה שאנו רוצים תוצאה יפה). שכן ידוע שצבעים בהירים יצרו תחושה של מרחב ואשליה של חלל גדול וצבעים כהים הם בעלי יותר נוכחות אך גם יצרו אשליה של חלל מוקטן במקומות שהם גם כך קטנים או לא מוארים.
אז מה נוכל לעשות ברצפה שישיג את מטרותינו?לפניכם כמה עקרונות בסיסים לעיצוב בהתייחסות לרצפה:

רצפות בהירות:

אם יש לכם חדר חשוך אותו תרצו להאיר מעט, צבע בהיר-חיוור יהיה בחירה טובה.
צבעים שכאלו מחזירים אור, לכן החדר יתבהר ותיווצר אשליה אופטית של חלל מוגדל. (המאמר על האפקטים החזותיים השונים ראה תמונה בסוף)
בצורה מפתיעה- ריהוט כהה משתלב יפה מאוד עם רצפה בהירה.
בנוסף- בחירת ריצפה בגוון נטרלי ובהיר כגון שמנת או עץ בהיר יכולה להשתלב היטב עם מגוון רחב של צבעים ותאפשר עיצוב עתידי אם כדי שהתקנת הפרקט לא תהיה בעיה.
ולסיכום: צבעים בהירים יוצרים אפקט של טוהר ושלווה אך חשוב לזכור כי לא כדאי להגזים, שכן חדר בהיר מדי עלול לגרום גם לאווירה "קרה" יתר על המידה.

רצפות כהות:

רצפה כהה היא נקודת מוצא ראשונית ומוצלחת ליצירת ניגוד  (contrast)
היא משתלבת היטב עם קירות בהירים, או לחילופין עם קירות כהים אם נרצה ליצור אפקט הדגשה לריהוט בהיר כגון: מזנון, שידה, כיסאות מעוצבים וכדומהבניגוד לדעה הרווחת, רהיטים לבנים לא בהכרח תמיד ישתלבו טוב עם רצפה כהה ועלולים לגרום ל"הקטנה" של החדר ולמעשה- בשל הניגודיות הרבה מדי "לבלוע" אותם ברקע הכהה.
אך אל דאגה, גם לזה פתרונות מגוונים לשבירת האפקט, למשל- טפט בצבעי-  Off White עם טקסטורות בשילוב עם רצפה כהה וריהוט בהיר ישברו את האפקט ויפנו מקום ראוי לריהוט בתמונה הכוללת. לתאורה גם תפקיד מרכזי ביצירת ניגודיות נכונה. תאורה בהירה וחזקה יכולה להציל את המצב במקרה של כהות יתר, ולהיפך תאורה עמומה במקומות שהניגוד בהם גבוה יכולה להבליט צבעים כהים.לסיכום

ליצירת הניגוד המושלם הימנעו משילוב מוגזם של רצפה וקירות כהים מאוד עם ריהוט לבן בהיר,  העדיפו לבחור צבעי פרקטים ממשפחות גוונים דומים ולא על ההיפך המוחלט – שחור עם לבן. אך  זכרו ששילוב צבעים כהה מדי יגרום לאווירה קודרת ומרתפית.
לנוחיותכם ריכזנו כמה אלמנטים העלולים להשפיע על העין בשילובים של גוונים שונים: אין להתייחס לזה כאל "תורה מסיני", אלא כעל קו מנחה היכול לסייע לכם להתאים את הגוונים בחדר מאחר וישנם עוד אלמנטים רבים שאינם מוצגים כאן שיכולים להיות ייחודיים לכל חדר או חלל אליו נרצה להתאים את הפרקט.
 
affects
ט.ל.ח. כל הזכויות שמורות  י.ש שטיחי ישראל בע"מ

טיפים לבחירת צבע פרקט | פרקטים