08-9340289
פרקט למינציה | פרקטים


כל מה שלא ידעתם – שלא רצו לספר לכם עד היום על פרקט למינציה


בדף זה נסביר מהו פרקט למינציה, ממה הוא מורכב, אילו רמות שחיקה קיימות בשוק ומה השפעתן על מחירו. פרקט למינציה הוא “דמוי” פרקט עץ– כלומר מדמה את טבעותיו של עץ האלון, צבעו של הדובדבן או יופיו של האירוקו. הפרקט לא עשוי מהעץ עצמו אלא מדמה את מראהו בהדפס נייר ברזולוציה? גבוהה. פרקט הלמינציה מורכב פלטה אחת למישנהה בחיבור קליק היקפי(כנראה בתמונה משמאל) בשיטה “צפה”, כלומר- ללא הדבקה לרצפה, על גבי תשתית ספוג בעובי 2 מ”מ, וניתן לדרוך עליו תוך כדי ומיד לאחר התקנתו. הפרקט מיוצר בעוביים שונים בין 7-16 מ”מ שהעובי הנמכר והמתאים ביותר לשימוש הביתי והמשרדי הנרחב הוא – 8 מ”מ.
קליק


כל פלטת פרקט למינציה מורכבת מ- 4 מרכיבים. כנראה בתרשים – מלמטה למעלה


1.מצע קשיח: נראה כמו פורמייה. משמש תשתית לפרקט.
2.H.D.F- High Density Fiber: פלטה הבנויה מסיבים של עץ ממוחזר בדחיסות גבוהה בתוספת דבקים המהווה בעצם את ליבו של הפרקט. ככל שדחיסותה של הפלטה גבוהה יותר- הפרקט חזק יותר, איכותי יותרוכפםועל יוצא- עמיד לשנים רבות יותר.
3.הדפס נייר ברזולוציה גבוהה: במגוון עצום של צבעים ודוגמאות. ככל שרזולוציית ההדפס גבוהה יותר- הפרקט נראה יותר טבעי דומה יותר לעץ המקורי.
4.ציפוי למינציה: מוצמד לפרקט בחום גבוה ונקרא גם רמת שחיקה. משמש להגנה על הפרקט ממכות ושריטות. כל יצרנית פרקטים גדולה בעולם מתהדרת בציפוי הלמינציה שלה, וכיום- מלבד מציפוי הלמינציה הסטנדרטי השקוף-חלק, ישנן חברות אשר משלבות בפרקט שלהן גם פיתוחים טכנולוגיים שונים. לדוגמא: למינציה מבריקה המדמה מראה של ציפוי לכה או למינציה מחוספסת כדוגמת העץ הממחישה מרקמים ותבליטים טבעיים של העץ.


ישנם שלושה תקנים עיקריים לרמת השחיקה של הפרקט:


1.AC3- רמת השחיקה הנמוכה ביותר. בעבר ניסו למתג אותה לחדרים קטנים שהדריכה בהם מועטה כגון חדרי שינה. מהלך שלא צלח מאחר ועלויות הייצור של רמת השחיקה המתקדמת יותר כמעט זהות להף מה שגרם להזנחתה ע”י הצרכנים וכיום היא כמעט ולא מיוצרת עוד.
2.AC4- רמת שחיקה גבוהה. מיועדת לשימוש ביתי ומשרדי נרחב כגון: חדרי שינה, סלונים, משרדי וחנויות שבהן הדריכה מרובה לאורח זמן. מה שהופך אותה לרמת השחיקה הנמכרת ביותר כיום.
3.AC5- נקראת גם Heavy Duty מיועדת בעיקר לקניונים, מוסדות ציבוריים ואולמות אירועים בהם ישנה תנועה גדולה של אנשים ומשקל רק בו זמנית כמו רחבת ריקודים וכו’, אשר יוצרת לחץ מתמיד על הפרקט.


לסיכום הגורמים המשפיעים על איכות הפרקט ועל מחירו:


1.עובי הפרקט ורמת דחיסות פלטת ה- H.D.F
2.רזולוציית ההדפס
3.טכנולוגות שהוטמעו בלמינציה (כגון חספוס או ברק)

יש לזכור כי יכול להיות בהחלט מצב בו נפגוש פרקט בעובי 10 מ”מ שהוא זול יותר מפרקט 8 מ”מ בשל היותו פחות דחוס, או שמראהו פחות יוקרתי. מקווים שעזרנו לשפוך מעט אור על פרקט הלמינציה.
לשאלות או ייעוץ נוסף נציגנו ישמחו לעזור, צרו קשר בחלון יצירת הקשר.