פרקט | פרקטים

אילו סוגי פרקטים אתם מכירים?

פרקט משמש כחיפוי רצפה דקורטיבי. השוק הישראלי מציע לצרכן שלושה סוגים עיקריים של פרקטים: פרקט העשוי מעץ טבעי מלא/גושני, פרקט העשוי מעץ שכבתי (כמה שכבות, חלקן מעובדות) ופרקט למינציה המוכר גם בשמו הפרקט הסינתטי.


פרקט מעץ מלא/גושני

פרקטים מסוג זה עשויים מעץ אציל (100 אחוזים עץ טבעי). הם איכותיים במיוחד, אך רגישים ועלותם יקרה יחסית. כל קורת פרקט עשויה משכבת עץ יחידה, חזקה ואחידה. הקורות מנוסרות בצורה זהה, מעובדות ללא חומר מלאכותי והצבע השולט הינו הצבע הטבעי של העץ. ניתן להתקינן בחיבור “זכר נקבה”, באמצעות מסמור או הדבקה בלבד.


פרקט עץ שכבתי: דו/תלת שכבתי/רב שכבתי

פרקט זה עשוי מעצים שונים לפי בחירה והעדפה: וונגה, בוק, אלון ודובדבן ברוב המקרים. הצבע משתנה בהתאם לסוג העץ הנבחר לשכבה העליונה. עלותו נמוכה יותר מעלות פרקטים מעץ מלא, והוא בנוי מכמה שכבות של קורות מעובדות תעשייתית ומשכבת העץ הנבחר בחלקו העליון. הפרקט מותקן על ידי התקנה צפה או באמצעות הדבקה בהתאם לנתוני השטח ולבחירה.


פרקטים סינתטיים/למינציה

פרקטים מסוג זה אינם מכילים עץ, וזו הסיבה שעלותם נמוכה יותר משאר סוגי פרקטים אחרים. מחירם משתנה בהתאם לסיווג העמידות של כל אחד מהם ((AC5-AC3. הפקרט מצופה חומר מלמין עמיד וחזק בעל טקסטורה עליונה המשווה לו מראה של עץ. הוא נחשב פחות יוקרתי, אך הוא נוח מאוד לתחזוקה שוטפת (אינו נשרט בנקל, אינו דורש שטיפה מיוחדת ועמיד לאורך שנים). מגוון האפשרויות במקרה זה הוא עצום. פרקט למינציה אינו מודבק לרצפה אלא מונח על גבי תשתית ספוג בחיבור קליק היקפי ומוכן לשימוש מיד לאחר ההרכבה.


חברת שטיחי ישראל בעלת ניסיון עשיר בתחום הפרקטים, מייבאת ומתקינה סוגי פרקטים מגוונים. פרקטים מעץ גושני, תלת/רב שכבתי, פרקט לבן ופרקט מולבן (אפשרות לצביעת פרקטים בהתאמה אישית), פרקט למינציה של מיטב היצרנים בעולם ופרקט אריחים P.V.C עמיד במים. ייעוץ כולל מדידה ללא התחייבות בבית הלקוח.

שטיחי ישראל

צור קשר

שדרות המלך חסן השני 7, קרית עקרון: 08-9340289מאמרים נוספים

מידע נוסף
Back to Top