דשא סינטטי | מלאכותי

דשא סינטטי – ממה הוא מורכב ומדוע הוא מומלץ?

עד המצאתו של הדשא הסינטטי נאלצו בעלי בתים פרטיים ובעלי גני אירועים להשקיע הון עתק בטיפול ובתחזוקה של מרבדי הדשא. כיום ההשקיה, הטיפול במזיקים והתחזוקה שוטפת, שלא נדבר על הלכלוך והבוץ שעשו דרכם אל הסלון והמרפסות נחסכים מהם.


דשא סינטטי – מוצר איכותי ועמיד

דשא סינטטי איכותי עשוי פולימר (פוליפרופילן או פוליאתילן). תהליך ההכנה של שטיח דשא סינטטי מורכב מהמסה של חומרים אלו בטמפרטורה גבוהה. הצבע של דשא מלאכותי מתקבל על ידי ערבוב הפולימרים עם פיגמנטים מיוחדים. כדי לשמור על עמידות הדשא בפני נזקי מזג האוויר, ובמיוחד מפני השמש הקופחת, נוספים חומרים מייצבים השומרים מפני דהיית הצבע והתפוררות הדשא. בתום התהליך מעוצב החומר לדשא המוכר (פסים וסרטים בעובי שונה).


האם יש הבדלים במחיר בין סוגי דשא סינטטי?

סוג הפולימר ממנו עשוי דשא סינטטי משפיע על מחיר המוצר ומעלה או מוריד את מחיר ההתקנה. עלותו של דשא מלאכותי העשוי פוליפרופילן נמוכה יותר מאשר דשא מלאכותי העשוי מניילון. סוגי דשא סינטטי אלה שונים באיכותם הסופית: שטיח דשא סינטטי עשוי ניילון הינו מבריק, חזק יותר ונחשב יקר יותר, אבל לא רק בשל איכות החומר. תהליך הייצור של דשא סינטטי זה דורש טמפרטורה גבוהה יותר המשפיעה ישירות על העלות.


מדוע דווקא דשא מלאכותי על פני דשא טבעי?

דשא סינטטי איכותי אינו דורש תחזוקה שוטפת, אין סכנה למזיקים והוא אינו דרוש השקיה. מדובר בהשקעה ראשונה המחזירה את עצמה באופן ודאי. בזמן התקנת דשא מלאכותי מונחת שכבת חומר ספוגי מוקצף כבסיס המקנה את הריפוד הנדרש כדי לייצר מרחב נעים ונוח.


האם שטיח דשא סינטטי מתאים לכל מרחב?

ניתן לראות סוגי דשא סינטטי שונים בבניני מגורים משותפים, במרחבי משחק בגני ילדים ובגנים ציבוריים וכן בבתים פרטיים. הדשא הסינטטי תפס מקום של כבוד גם במרכזים ציבוריים ועונה על הצורך הדקורטיבי באזורי בילוי וקניות. הדשא הסינטטי מתאים לכל מרחב ואזור, ומוסיף חן ויופי לכל עיצוב דקורטיבי.


מעוניינים לראות ולהרגיש? להבחין בין סוגי הדשא הסינטטי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים בנושא? הגיעו אל אולמות התצוגה של חברת ישראל שטיחים. הייעוץ ללא עלות וללא התחייבות.

שטיחי ישראל

צור קשר

שדרות המלך חסן השני 7, קרית עקרון: 08-9340289

מידע נוסף
Back to Top