טפט | טפטים

יתרונותיו הבולטים של טפט לבית

כשעושים שיפוץ לבית אחד מהלבטים יהיה באיזה צבע כדאי לצבוע את הקירות. לא פעם ננסה לחסוך כסף ולצבוע בעצמנו את הבית ולא נהנה מתוצאה מקצועית שתחזיק זמן רב. במקום להזיז את כל הרהיטים, להתלכלך, לא לישון בבית כמה ימים אפשר להשתמש בחלופה האולטימטיבית – טפטים. טפטים לבית יכולים להיות פיתרון מושלם להכניס חיים חדשים לעיצוב פנים הבית. לא חייבים לצפות את כל קירות החדר עם טפט, לפעמים מספיק קיר אחד או חלק בו בכדי להפיק רוח חדשה ואווירה בחלל.

 

למה כדאי לבחור בטפטים לבית?

לא בכדי הפכו הטפטים לכלי פופולארי ושימושי במיוחד בעיצוב פנים הבית. הטפט מעניק טאץ’ עיצובי ששום צבע לא יכול לתת. נוכל למצוא בשוק מגוון רחב של הדפסים, צבעים, מרקמים וטקסטורות לטפטים שיתאימו בדיוק לצורך שלנו. בחירה בטפט לא מחייבת אותנו לצבוע את כל החדר אלא להסתפק בחלק בקיר או בקיר אחד בכדי לקבל את התוצאה הרצויה. טפטים יכולים להתאים לכל חדר בבית – בין אם מדובר בסלון, חדר ילדים או מטבח. הטפטים יכולים להתאים לכל גיל וטפטים מסוימים הם אפילו בעלי יכולות אקוסטיות טובות. חומרי הגלם מהם עשוי טפט בימינו איכותיים מאוד ושואפים להיות ידידותיים לסביבה ככל האפשר וללא פליטה של רעלים שמתרחשת לא פעם בשילוב של צבע עם חומרים שונים.

 

אילו סוגי טפטים יש בשוק?

בבואנו לרכוש טפט לבית נגלה שיש מבחר רחב של טפטים שעומדים לבחירתנו:

  • טפט נייר: המסורתי והרגיל, זול יחסית. במגוון דוגמאות וצבעים. חומר הנפוץ בעיקר בדוגמאות לחדרי ילדים בשל מחירו.
  • טפט ויניל: החומר הנפוץ ביותר ממנו מייצרים טפטים היום. מיועד לטווח שימוש רחב. מיוצר בכל הדוגמאות והגוונים.
  • טפט בד: פחות נפוץ בשל מחירו הגבוה יחסית. יכול להיות עשוי מקטיפה, משי, קשמיר וכו’. טפטים מבד אט אט הופכים מאוד טרנדים בעיצוב פנים בית ליצירת עיצוב מיוחד ועמוק יותר. למשל בחירת טפט בד קטיפה בהיר יכול להעניק לקיר חיים ביצירת “תנועה” עם דוגמא בולטת ומבריקה.
  • טפט  מחומרים טבעיים: כגון במבוק, נייר אורז וכו’. יוצר מראה טבעי וייחודי מאוד.
  • טפט תמונה: עשוי נייר כרומו מודפס ברזולוציה גבוהה. מגיע בשלל מידות- ממידת דלת ועד כיסוי קיר שלם בתמונה.

 

מה הם השיקולים והדגשים לבחירת וקניית טפט?

בבואנו לבחור ולרכוש טפט לבית נרצה להתכונן ולשים דגש על הדברים הבאים:

  • סוג הטפט: כמפורט למעלה, ישנם סוגי טפטים רבים ושונים ואנחנו נרצה לבחור את טפט המתאים לצרכים שלנו. כמובן שכאן נתייחס למחיר ותקציב. שכן לסוג החומר ממנו עשוי הטפט יש השפעה ניכרת על מחירו.
  • העיצוב הרצוי: לקוחות רבים מגיעים לחנות ללא תוכנית עיצוב מוגדרת ומאבדים כיוון נוכח המבחר העצום שלנו. עם זאת בוחרים טפטים ממרקמים וגוונים שונים שאמנם יפים ומיוחדים אך לווא דווקא מתאימים לעיצוב הנוכחי בבית. לכן חשוב לתכנן מראש לפני ההגעה לחנות מה תהייה האוירה אותה נרצה ליצור. וכמו כן להתאים את העיצוב החדש לרהיטים ולעיצוב הקיים בבית כיום.
  • יצירתיות: צאו מהקופצא! לא כל חדר בבית צריך להיות עם אותו טפט, בניגוד לבחירת צבע לקירות שבשל עלויות גבוהות מאלץ אותו לבחור צבע אחיד לכל הבית. הכיף בבחירת טפטים בבואנו להשלים את העיצוב בבית בטפטים הוא שאפשר לבחור לכל חדר בבית טפט שונה.
  • מידות: לפני שנגיע לחנות כדאי מאוד למדוד את המקום בו אנחנו רוצים לשים טפטים, דבר שיקל מאוד על הרכישה מאחר והפחת (ההפסד) של כל טפט משתנה מדוגמא לדוגמא.

 

ט.ל.ח. כל הזכויות שמורות.
י.ש שטיחי ישראל בע”מ.

 

צור קשר

שדרות המלך חסן השני 7, קרית עקרון: 08-9340289מאמרים נוספים

מידע נוסף
Back to Top